Sprawdź nas:

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

22 kwietnia 2024

Wisła Extreme Weather Duathlon 2024

Za nami premierowe zawody cyklu Poland Extreme Triathlon, który w ostatni weekend odbył się na terenie Wisły i okolic. Wisła Extreme Duathlon, jak sama nazwa wskazuje, był prawdziwą próbą charakterów. Po za dystansami i przewyższeniami, pogoda dodatkowo zafundowała iście ekstremalne warunki. Na starcie stanęło dwie trzecie zapisanych zawodników, ale wszyscy, którzy dotarli do mety stwierdzili, że była to ostatecznie dobra decyzja. Kilkudziesięciu zawodników wystartowało na trasie najpierw długiego, a potem krótkiego dystansu.

Długi dystans... zawodnicy zmierzyli się najpierw z 12 km podbiegiem na Kubalonkę i z powrotem,  potem 65 km pięknej pętli rowerowej przez Kubalonkę, Jaworzynkę, Zwardoń Rachowiec ,Ochodzitą i Stecówkę z 1400 metrami przewyższenia. 

Zakończyli pięciokilometrowym biegiem z piękną panoramą na Wisłę. Dwie godziny później wystartował dystans krótki czyli 5 km biegu, potem mieli do pokonania prawie 30km z podjazdem na Kubalonkę, Istebną i podjazdem na Stecówkę. Na deser także 5 km biegu spod Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle Jonidło, które było jednocześnie bazą tegorocznych zawodów. Wśród mężczyzn na dystansie długim wygrał Mateusz Sala, który do końca toczył bój z Bartoszem Grubką. Na dystansie długim wystartowała tylko jedna kobieta - Monika Szorek, reszta Pań albo zmieniła dystans, albo zrezygnowała, tym bardziej Monika jest godna podziwu i składamy jej wielkie gratulacje.

Dystans M wygrała wśród kobiet wygrała Olga Janiszewska, wśród mężczyzn wygrał Dominik Materna. 

Podsumowywując niezmiernie cieszy nas, że w gronie startujących byli także zawodnicy z Czech, Ukrainy czy innych narodowości. Pomimo pogody dla koneserów wszyscy z uśmiechem, a przede wszystkim zdrowi dotarli do mety. Mamy nadzieję, że Poland Extreme Triathlon w kolejnych latach również rozpocznie swój cykl od zawodów w Wiśle.

Teraz cykl przenosi się do Żywca, gdzie już 8 - 9 czerwca, z bazą w hotelu Zimnik, zawodnicy na trzech dystansach wystartują już w wersji pełnej triathlonu czyli z pływaniem w jeziorze żywieckim. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom i mamy nadzieję, że wiślańskie szlaki i trasy przypadły Wam do gustu i zawody z roku na rok będą cieszyć się coraz większą popularnością.  

 

WROĆ DO BLOGA