WIĘCEJ 

WIĘCEJ 

32 km / 666 m

REGULAMIN

ZAPISZ SIĘ

 

 
 
 

Sprawdź nas:

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

68 km / 1591 m

5 km / 180 m

5 km / 180 m

5 km / 180 m

12 km / 460 m

Trasa WISŁA EXTREME DUATHLON  ( L ) 

 

WYNIKI

Trasa WISŁA EXTREME DUATHLON  ( M ) 

 

DYSTANS M 

DYSTANS L 

WISŁA - Podróż do źródeł  

Wisła jest jedną z najpiękniejszych miejscowości w województwie śląskim, znajduje się w powiecie cieszyńskim. Znajduje się bezpośrednio przy granicy z Czechami, blisko stąd także na Słowacją.

Wisła jest miejscowością górską leżącą w Beskidzie Śląskim. Najniżej położonym miejscem w Wiśle jest dolina rzeki Wisły na Obłaźcu, tuż na wjeździe do miasta, na granicy z Ustroniem (392 m n.p.m.), zaś najwyżej – szczyt Baraniej Góry (1220 m n.p.m.). Centrum Wisły położone jest na wysokości 430 m n.p.m. Miasto położone jest w dolinach takich jak: Jawornik, Głębce, Nowa Osada, Malinka, Czarne, Łabajów, Dziechcinka.

 

 

Centrum Edukacji

Ekologicznej w Wiśle 

 

Zadaniem Centrum Edukacji Ekologicznej jest wzbogacanie wiedzy przyrodniczej mieszkańców i przyjezdnych, budowanie świadomości wpływu człowieka na środowisko, kształtowanie zrównoważonego sposobu korzystania z zasobów przyrodniczych.

Centrum posiada szeroką propozycję zajęć dla szkół i grup zorganizowanych tj.:warsztaty, szkolenia, spotkania i imprezy okolicznościowe i wydarzenia o tematyce ekologicznej.

 

 

 

WISŁA EXTREME DUATHLON

WIŚLAŃSKIE SZLAKI I BESKIDZKIE PODJAZDY NA POCZĄTEK SEZONU.

Zacznij sezon od przetarcia się na wymagających dwóch dystansach po śladach Diablaka. Urokliwa i sprawdzona trasa po zeszłorocznej edycji po Beskidach to idealne rozpoczęcie sezonu. 

Od sezonu 2024 dodajemy długi dystans duathlonu. Wydłużamy o jeden dystans i robimy na 12  kilometrów w kierunku Kubalonki ze startem w Wiśle Jonidło. Po biegu kręcimy ciekawą i super trudną pętlę, aż pod Rachowiec w Zwardoniu. Będzie to 68km z prawie 1600 metrami przewyższenia. Krótszy dystans czeka na tych, którzy chcą zacząć sezon mniej ekstremalnie.